Post by juliporiginals on Sept 20, 2018 21:44:06 GMT
Class 1 - Open Scene
1st - Dot and pets - ELS
2nd - Escapees - SW
3rd - Equine shop - AW
4th - Dressage show - KC
5th - Husky - JH
6th - Shetland Grand National
Class 2 J.U.L.I.P
1st - Unsound BB - SW
2nd - Paddington - JR
3rd -Todd and Ringo - ELS
4th - Preparation - HD
5th - Paleontology - CS
6th - Pond dipping - KC
Class 3 Grooms Day Off
1st - Gardening - SW
2nd - ?
3rd - ?
4th - Hobby room - AW
5th - On the beach - LB
6th - Hot tub party - SW
Scene Championship
Champion - Unsound BB - SW
Reserve Champion - Dot and pets -ELS
Class 4 - Ridden Horse
1st - Archie -JH
2nd - ?
3rd - Chance - EC
4th - Fleetwood Caramac - CJ
5th - ?
6th - Woole's Tittlemouse - JR
Class 5 - Ridden Pony
1st - Ruby - SW
2nd - Lottie - AD
3rd - Harecroft Stardust - GG
4th - ?
5th -Jelly Bean - BON
6th - Harecroft Merriweather - GG
Class 6 - Jumping
1st - Harecroft Petra - GG
2nd - Trendsetter - ELS
3rd - Gloucester -JR
4th - Lindquist - JH
5th - Octarine - KC
6th - Harap Alb -AD
Class 7 - Any other performance
1st - Siglavy Cortez - JW
2nd - Spot - SA
3rd - Harecroft Spartacus - GG
4th - Desmond - ELS
5th -Squirrel - KC
6th - Romeo -SW
Performance/Ridden Championship
Champion - Archie - JH
Reserve Champion - Harecroft Petra - GG
Mould Classes
Class 8 - Arabs
1st - Mistletoe Kiss - JW
2nd - Star - EC
3rd - ?
4th - Sahara - CD
5th - Shadow - JH
6th - RTF Assam - AP
Class 9 - Cob mare Cob stallion & Show cob
1st - Cariad - BON
2nd - ?
3rd - Pudding - EG
4th - EAE Banksy - CS
5th - Ringo - ELS
6th - Oddington - JR
Class 10 - Farm and Feathered cob
1st - Benedict - EG
2nd - Max - BON
3rd - Hugo - SW
4th - Harecroft Reuben - GG
5th - Cromity - EC
6th - Lady - EC
Class 11 - Hunter T/B Eventer
1st - Steel - SW
2nd - Buttercup - EC
3rd - Byran - JH
4th - Yogi - BON
5th - Harecroft Logan - GG
6th - Sacha - SW
Class 12 - Welsh pony and New Forest pony
1st - Paddington - JR
2nd - RTF Comet - AP
3rd - Zippy -JH
4th - Salah - LB
5th - Fondant Fancy - LB
Class 13 -Dartmoor, pit pony and new Shetland
1st - Harecroft Jim - GG
2nd - Gallileo - SW
3rd - Cornelius - SW
4th - Whiskers -JR
5th - Pixie - BON
6th - Desert Star - JW
Class 14 - Donkey, mule and zebra
1st - Wonkey Donkey - CD
2nd -Harecroft Merriweather - GG
3rd - Joseph - SW
4th - Lucy - JW
5th - Grey donkey - LB
6th - Fable - JH
Class 15 - Family horse, Connemara, I/D and Welsh Cob
1st - Un-named family horse - CM
2nd - Cracker - DA
3rd - Mary - EG
4th - Harecroft Hazelnut - GG
5th - Harecroft Albermarle 11- GG
6th - Schocwave - AD
Class 16 - Foals yearlings donkey foal and Clydesdale
1st - Fleetwood Legend for a girl - CJ
2nd - Robbie - JH
3rd - EAE Axel - CS
4th - Unicorn Yearling - SW
5th - Buxton - SW
6th - Unicorn baby -BON
Class 17 - Lipizzaner, sport horse, working hunter and stock horse
1st - Greystones King Arthur - HD
2nd - Fleetwood Cognac - CJ
3rd - Bitz 'n' Bobz - LB
4th - Marchwood Shennandoah - JP
5th - ?
6th - Spangles - LB
Class 18 - Everything Else
1st - Harecroft Stardust - GG
2nd - Tittlemouse - JR
3rd - Kid Cassidy - CO
4th - Greystones Jackanory - HD
5th - Marchwood Comet - JP
6th - Temperance - SW
Class 19 - Vintage horse, pony or foal
1st - Brandy - LB
2nd - Moss - LB
3rd - Harecroft William - GG
4th - ?
5th - Siglavy Corrtez - JW
6th - Coria - NB
Mould Championship
Champion - Paddington - JR
Reserve Champion - Jim - GG
Colour Classes
Class 20 - Chestnut
1st - Jelly Bean - BON
2nd - Rohab - JH
3rd - Fleetwood Rosalie - CJ
4th - Bobby Joe - CM
5th - ?
6th - Sashka - CD
Class 21 - Bay, brown and black
1st - Harecroft Jim - GG
2nd - Mary - EG
3rd - Renaissance - JH
4th - Trojan Princess - AD
5th - Chit Chat - DA
6th - Foxy - SA
Class 22 -Grey
1st - Sprout - SW
2nd - Stardust - SA
3rd - Sahara - CD
4th - Silvermine - CM
5th - un-named grey AC - EG
6th - Rayo - LB
Class 23 - Anything dappled
1st - Desmond - ES
2nd - Crème Brulee - JH
3rd - Harap Alb - AD
4th - Angelica - SW
5th - Harecroft Echo - GG
6th - Lucy - JW
Class 24 - Dun and Palomino
1st - Harecroft Hazelnut - GG
2nd - Greystones Truly Golden - HD
3rd - Daisy May - EC
4th - Harecroft Starri-briisgyllim - GG
5th - Goldmine - EG
6th - Taffetta - LB
Class 25 -Piebald and Skewbald
1st - EAE Byron - EG
2nd - Greystones Cader Idris - HD
3rd -Starman - EG
4th - Crumpet - BON
5th - Gypsy Rose - CD
6th - Pickles - KC
Class 26 - Spots and stripes
1st - William Blake - GG
2nd - ?
3rd - Teddy - JH
4th - Zippy - JH
5th - Morse - SW
6th - ?
Class 27 - Any other colour
1st - Rebel Rebel - EG
2nd - Litte Boris - BON
3rd - Pebbledash - CD
4th - Snowflake - EC
5th - Gem - JW
6th - ?
Colour Championship
Champion - Sprout - SW
Reserve Champion - Harecroft Hazelnut - GG
Pet Classes
Class 28 - Dogs
1st - Seamus -JH
2nd - dog - EC
3rd - ?
4th - Bert - BON
5th - Bob - DA
6th - Gunther - StephW
Class 29 - Cats
1st - Lily - BON
2nd - ?
3rd - Beyaz - SA
4th - ?
5th - Princess - CM
6th - ?
Class 30 - Foxes
1st - Mulder - SA
2nd - Scratch -AW
3rd - Hairy fox - EG
4th - Freddie and James - GG
5th - Fox - AP
6th - Snowy - JH
Class 31 - chickens, pheasants, doves & ducks
1st - Harecroft Henhouse - GG
2nd - Barbara - StephW
3rd - Hens - EC
4th - Cluck - AP
5th - Henrietta - AP
6th - Donald and Flopsy - JR
Class 32 - rabbits and g/pigs
1st - Sugar and Wilow - AP
2nd - Marty and Emmet - KC
3rd - Presto - PD
4th - Chubby bunnies - JW
5th - Brom and Mies - JR
6th - Brown speckled bunny - LB
Pet Championship
Champion - Harecroft henhouse
Reserve Champion - Seamus
Fun Classes
Class 33 - Julip and friend
1st - Octarine and rose -?
2nd - Desino and Arnie - SW
3rd - ?
4th - Starman and Forest - EG
5th - Butterworth and Freida - SW
6th - Bob and Patches - CM
Class 34 - Parent and Offspring
1st - Rossalie and Jasmine -CJ
2nd - Harecroft Merriwweather and Rufus - GG
3rd - Galaxy and un-named - AW
4th - Kate and Denny - EC
5th - ?
6th - Coral and Clown - AD
Class 35 - Pairs
1st - Harecroft William and Benjamin - GG EG
2nd - Fondant Fancy and Pinko - LB BON
3rd - Jezzabelle and Wendy's pit pony - StephW CJ
4th - Lipizzaners - CJ SW
5th - Spikings and Fleetwood Storm Warning - LB CJ
6th - Chuck and Marchwood nameless horse - JP
Class 36 - Best Dressed Equine or pet
1st - Angelina - BON
2nd - Abbotsbury - JR
3rd - Drakeland's Fally -AW
4th - ?
5th - Jack - SW
6th - Tily and Squirrel - KC
Class 37 - HOTY's
1st - Fray Q - KEP
2nd - Tori - ES
3rd - ?
4th - Saffron - AD
5th - Rebel - EC
6th - ?
Class 38 - Owners Favourite
1st - Bailey -BON
2nd - Jack - BW
3rd - Honey - KC
4th - ?
5th - Foxey - SA
6th - Desmond - ELS
Class 39 - Upcycled
1st - Lolly sticks -JR
2nd - Henhouse - GG
3rd - Stables - SW
4th - x-country jump - KC
5th - UFO - CS
6th - Crystal and Quartz - JW
Fun Championship
Champion - Shire pairs - GG EG
Reserve Champion - Rose and Octarine - KC
Supreme Championship
Supreme Champion - Unsound BB - SW
Reserve Supreme Champion - Paddington - JR
Reserve to Reserve - Archie - JH